28.10.2021 / Mgr. Marek Šiman

Webinář farmaceutů se blíží

Milí příznivci zdravého životního stylu 💪, fanoušci zdraví 🌿 a sympatizanti dlouhověkosti 👵, zveme Vás na mimořádnou akci, kterou pořádáme každých 6 měsíců – Webinář farmaceutů. Tentokrát jsme si jako hosta pozvali nefarmaceuta, ale věřím, že nám to odpustíte. Můžete se těšit na MDDr. Terezu Kollerovou, která se s námi podělí o cenné znalosti a zkušenosti, které během své medicínské praxe získala. 👩‍⚕️

Vstupenky jsou již k dispozici na odkazu: bit.ly/lekoveda2021

Můžete se těšit na tato témata:

Nebezpečí 21. století a jak jim čelit: Koktejlový efekt, endokrinní disruptory. Význam a způsoby detoxikace.
Bonus: Střevní mikrobiom – mozek naší imunity.

– Co je to koktejlový efekt? – Všechny studie se historicky zabývaly zkoumáním škodlivostí jednotlivých látek a jejich limitů pro bezpečné použití. Až do nedávna se však nikdo nezabýval otázkou, jaký efekt bude mít, vystavíme-li naše tělo desítkám či stovkám malých škodlivých vlivů denně – což je realita dnešní doby. Prozatimní závěry těchto studií jsou mnohdy šokující a přináší zásadní informace.

– Co jsou endokrinní disruptory? – Škodlivé látky ovlivňující hormonální systém člověka. Jelikož pro tyto látky není uzpůsobena česká (ani evropská) legislativa, bohužel se tyto látky hojně vyskytují v potravinách, nápojích, doplňcích stravy, kosmetice i běžných hygienických potřebách. Studie ukazují, že zásadním způsobem přispívají ke vzniku cukrovky, poruch štítné žlázy, hormonálních dysbalancí, poruch řídících systémů až po neplodnost. Jelikož se tyto informace zatím nedostaly do povědomí veřejnosti, připravili jsme je pro Vás v jednoduché formě. Jak tyto látky poznat a jak se před nimi chránit? Dozvíte se na Webináři farmaceutů.

– Detoxikace – Dnes čím dál více skloňovaný pojem, který v sobě skrývá mnoho mýtů a nesmyslů. Nicméně s sebou nese také důležitá fakta potvrzená mnoha studiemi. Už jen kvůli výše uvedenému nabývá kvalitní a ověřená detoxikace na významu a již dnes tvoří jeden z klíčových bodů v prevenci a podpoře zdraví na všech úrovních.

– Co je to střevní mikrobiom? – Soubor bakterií, které žijí v našem střevě. V roce 2012 byl uznán jako plnohodnotný orgán a v posledních letech je objevována jeho důležitost a vliv na celý organismus, od trávení až po psychiku. Péče o něj významným způsobem přispívá ke zvýšení obranyschopnosti a přináší mnoho dalších zdravotních benefitů.

Webinář proběhne v úterý 2.11.2021 v čase 19:00 – 21:00. Bude vysílán živě, včetně možnosti klást otázky prostřednictvím chatu. Z přednášky bude pořízen záznam, který bude pro účastníky k dispozici dalších 30 dnů. Pro účast nepotřebujete žádné zvláštní technické vybavení. Stačí běžné připojení k internetu a aktualizovaný prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Opera).

Celkový počet vstupenek je omezen technickou kapacitou, proto neváhejte a zajistěte si svá místa včas.

Vstupenky můžete zakoupit na odkazu: bit.ly/lekoveda2021

Krásný zbytek dne a naviděnou na Webináři farmaceutů!

Mgr. Marek Šiman

Zakladatel Lékovědy